Intézményünkről

Intézményünk közel 120 éves múltra tekint vissza. Két épületegységből áll. A „régi ” éppen most kap szép, új külső burkolatot. Az” új” épületrész idén tölti a 40. születésnapját.
Az iskolában jelenleg 18 osztály működik. Legtöbb évfolyamon 2 osztály van, 5. és 8. évfolyamon pedig 3. Évfolyamonként 1 osztály emelt szintű testnevelés irányultságú. Ez azt jelenti, hogy ők más tanterv szerint tanulják a testnevelés és sport ismereteket. 1-8-ig viszi őket egy testnevelés szakos kollega. Egy tornaterem, egy tornaszoba, bitumenes pálya, kondipark, műfüves pálya szolgálja a gyerekek egészséges életmódra nevelését.

Intézményünk pedagógusai rengeteg városi, megyei valamint országos versenyre készítik fel a tanulókat. Ezek a megmérettetések szinte a teljes tantárgyi hálót lefedik. Az eredmények is magukért beszélnek.
Az iskola felszereltsége nagyon jó. Minden teremben van projektor és interaktív tábla. Több teremben a legkorszerűbb interaktív panel működik. 60 táblagép segíti a tanulókat a tananyag elsajátításában. Kiváló informatika terem is rendelkezésünkre áll. Aki viszont a hagyományos ismeretszerzés híve, annak az iskolai könyvtárat tudom javasolni. rengeteg programot szerveznek az olvasóvá nevelés érdekében. A digitális ismeretszerzésre is felkészültünk, erre 5 számítógép ad lehetőséget.
A hajdúvidi telephelyen 18 gyerek tanul 1-4 összevonásban. Az ottani épület felszereltsége semmivel sem marad le az anyaiskolától.
A tanév során számos rendezvény varja a leendő elsősöket. Városi rajzpályázat, városi versmondó verseny, iskolába hívogató nyílt nap, ahol a kicsik megismerhetik intézményünket, a leendő tanítónéniket és betekintést nyerhetnek az intézmény életébe.
Több pályázatban is részt vesznek a gyerekek. A Csodaszarvas pályázat napközis jellegű, az Erzsébet táborral Zánkára is eljutnak. Évente megrendezésre kerül egy kerékpáros vándor tábor. A Határtalanul – program keretében pedig a határon túli magyarok életébe tekinthet be az érdeklődő.