Szociális segítő

Tájékoztatás

az óvodában/iskolában/kollégiumban nyújtott óvodai és iskolai szociális segítő tevékenységről

A hajdúböszörményi Szociális Szolgáltatási Központ Család- és Gyermekjóléti Központja a gyermek/ek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében -a szociális segítő munka eszközeivel- támogatást nyújt az óvodai és iskolai szociális segítő szolgáltatás keretében.

Az óvodai és iskolai szociális segítő szolgáltatás a köznevelési intézményben biztosított preventív jellegű tevékenység, amely az óvodás-, és iskoláskorú gyerekek, fiatalok képességeinek, lehetőségeinek legoptimálisabb kibontakozását támogatja szociális kapcsolataik, társadalmi integrációjuk javításával.

Az óvodai és iskolai szociális segítő a gyermek igényeinek és szükségleteinek megfelelő önálló egyéni és csoportos speciális szolgáltatásokat, programokat nyújt.

A szociális segítő előre kijelölt és közzétett időben fogadóórát tart a köznevelési intézmény kijelölt helyiségében. Ez idő alatt felkeresheti őt szülő, vagy más hozzátartozó, gyermek, tanuló és pedagógus, vagy a köznevelési intézményben dolgozó bármely munkatárs.

Fogadóóra keretében információnyújtás az elérhető szolgáltatásokról, jogokról és kötelezettségekről. Tájékoztatás a szociális rendszer működéséről, ügyintézésben való segítségnyújtás. Észlelő- és jelzőrendszer hatékony működésének segítése. Segítségnyújtás a gyermeknek és a családjának a gyermek óvodai és iskolai életét érintő kérdésekben.

Rendhagyó osztályfőnöki órák tartása prevenció és szociális készségfejlesztés céljából.

Iskolai csoportokban, osztályközösségben jelentkező nehézségek, problémák kezelésének segítése.

Iskolai rendezvényeken, programokon való részvétel, segítségnyújtás azok szervezésében.

A szolgáltatások igénybevétele térítésmentes.

Szolgáltatást biztosító intézmény neve:

Szociális Szolgáltatási Központ

Család és Gyermekjóléti Központja

4220 Hajdúböszörmény, II. Rákóczi Ferenc u. 42.

Tel.: 06-52/371-066

Óvodai és iskolai szociális segítő neve, elérhetősége:

Kocsis Bernadett

Közvetlen elérhetőség: 0620/292 7846 (munkaidőben hívható 8-16-ig)

Fogadóóra: kedd 8:00-9:00

Helyszín: Hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola