Tájékoztató római katolikus hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatban

Hajdúböszörményi római katolikus egyházközség és hozzátartozó filia megbízott plébánosa vagyok (Hasulyó János plébános) Az iskolában a katolikus hit- és erkölcstant plébános tartja. Az órán szeretetteljes légkör, játék, élmények, bibliai történetek, amelyek Jézusról szólnak. Maradandó értékek, amely fontosak kell, hogy legyenek. Közösségépítés és öröm. Ezek az értékek támpontot jelentenek a gyermek életében.

Anyagok: 1-2. osztály: a gyermek megtapasztalja, hogy a Mennyei Atya olyan, mint egy édesapa vagy édesanya, aki szeret – illetve Isten üzenete, amelyben az Ószövetségben és újszövetségben felismeri mi a feladata az életben.

3-4. osztály: megújulás újrakezdés az életben. Ebben segít Isten áldása és kegyelme a közösségben és az életfordulójában – illetve az erkölcsi alapok 8tízparancsolat) és hozzákapcsolódó feladat segít a mélyebb megértésben.

5-6. osztály: könyvek könyve Isten választott népének történelme a kiválasztott próféták közreműködésével Jézus élete és tanítása illetve a keresztény közösség történelme az évszázadokban napjainkig. Történelem által láthatjuk a keresztény közösség fényes és árnyék életét.

7-8. osztály: Isten és az ember útja egymásba kapcsolódik, amely meghatározza a földi élet helyes útját és örök életet illetve vallási közösség élet egyénileg és egymással. Isten megáldja és kegyelmével segíti az embert és életét, hogy betöltse hivatását és megőrizze az Isten gyermekséget.

Ha gyermekét katolikus hit és erkölcstan órára szeretné járatni beiratkozáskor írásban jelezze igényét az iskola felé.

Hasulyó János plébános.