Téli madárvédelem

Újabb érdekes programra hívta iskolánk diákjait a Kertész László Városi Könyvtár. Váradi Zoltán, a Természettár vezetője tartott előadást november 29-én Téli madárvédelem címmel, melyen 4. évfolyamos Öko szakkörös tanulóink vettek részt. Az előadó a program első részében nálunk telelő madarakat mutatott be, majd felhívta a figyelmet arra, hogy mivel etethetjük őket, és mi az, amit tilos nekik adni. Néhány ötletet is kaptunk madáretető készítéséhez. Az ismertető  után egy etető került kihelyezésre a könyvtár belső udvarán, amelyet a gyerekek megtöltöttek napraforgómaggal. Sok értékes információval gazdagodtunk, amit közvetlen környezetünkben hasznosítani tudunk a nálunk telelő madarak védelmében.